Dwie baterie w rowerach elektrycznych BOLT

Poczuj moc wspomagania

W najnowszej serii rowerów ze wspomaganiem Overfly BOLT zastosowaliśmy innowacyjną możliwość instalowania dodatkowej baterii. Dzięki specjalnym mocowaniom na ramę roweru, możemy dodać jeszcze jeden akumulator o pojemności nawet 24.5 Ah i cieszyć się niespotykanym zasięgiem nawet 250 km. Dzięki temu nasze hasło „Poczuj moc wspomagania!” nabiera zupełnie nowego wymiaru. Nasza przygoda może trwać dłużej, możemy zobaczyć więcej, ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Jak działa system dodatkowej baterii?

Podczas zamawiania roweru, możemy wybrać dodatkowy akumulator. Dostępne są dwie pojemności 17.5 Ah 630 Wh lub 24.5 Ah 882 Wh. Po zamocowaniu odpowiedniej szyny, dodatkowa bateria gotowa jest do użytku. Na każdej z nich znajduje się przycisk on/off którym uruchamiamy dodatkowy akumulator w odpowiednim dla siebie momencie. To my decydujemy kiedy potrzebna nam jest dodatkowa moc! Wystarczy przełączyć przycisk w tryb on i nasza przygoda wydłuża się o dodatkowe kilometry.

 

Seria BOLT

Nowa seria Bolt to odpowiedź na potrzeby rowerzystów oczekujących więcej. W ofercie znajdują się trzy modele o sportowej charakterystyce: dwa modele trekkingowe: z silnikiem centralnym i tylnym oraz jeden MTB. Wszystkie łączy nowatorski system montażu baterii. Bateria podstawowa, zgodnie z najnowszymi trendami, jest wbudowana w ramę, a jednocześnie zapewnia bardzo łatwy dostęp. Baterię dodatkową możemy zamontować na ramie w przystosowanych do tego otworach montażowych. Dzięki temu masz dwa raz większy zasięg. Bolt to idealny towarzysz rowerowej przygody.

Dwa serca roweru

Overfly to nie tylko rowery ze wspomaganiem. Warto dodać, że wszystkie baterie do naszych rowerów wykonujemy sami w zakładzie pod Warszawą. Używamy tylko markowych ogniw. W przypadku linii BOLT są to ogniwa Li-ion 18650 takich producentów jak Samsung czy Panasonic. Daje to gwarancję, że baterie są najwyższej jakości, a deklarowana ilość ładowań to 800 cykli. Więcej możecie przeczytać o tym w artykule magazynu Bike board – Akumulator sercem roweru

Silnik 110 Nm

Dwa rowery elektryczne z serii Bolt wyposażone są w silnik Ananda o niespotykanym momencie obrotowym 110 Nm. Dodatkowo silnik ten posiada bardzo niską kadencję. Daje to ogromne możliwości mniej wprawnym użytkownikom. Od tej pory, żadne wzniesienie nie będzie dla nas przeszkodą, a w połączeniu z dodatkowym akumulatorem rower staje się towarzyszem prawdziwych wypraw bez żadnych ograniczeń.

3 kolory, dwie baterie, jeden BOLT

Seria BOLT już dostępna w sprzedaży to przełom na rynku rowerów elektrycznych. Odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie przez użytkowników: jaki jest zasięg wspomagania? W Overfly chcemy udowodnić, że jesteśmy liderem wsród producentów rowerów elektrycznych, a seria BOLT to jedna z najciekawszych nowości w sezonie 2021.

 

// //