jak działahybryda

Wspomaganie elektryczne

Wspomaganie silnikiem elektrycznym można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie jazdy. Nie zastąpi ono pracy nóg, polega jedynie na wspomaganiu jazdy, dzięki czemu z łatwością można pokonywać wzniesienia , przejeżdżać dłuższe dystanse bez zmęczenia oraz szybciej dotrzeć do celu. Prędkość z jaką porusza się rower zależna jest od siły pedałowania i stopnia wspomagania, w momencie naciśnięcia hamulca, bądź zaprzestania pedałowania, wspomaganie się wyłącza. Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć przy jeździe ze wspomaganiem to 25km/h. Jest to uregulowanie przepisami prawnymi.

Napęd w tylnim kole

Optymalne rozwiązanie, średnia półka cenowa. Napęd „pcha” rower przez co kierujący czuje się bezpieczniej, ma poczucie większej kontroli.

Napęd centralny

Najdroższe rozwiązanie, plusem jest rozłożenie masy po środku, ale ogromną wagą wysoka cena.

Napęd w piaście

Jest najtańszym rozwiązaniem, ale nie najlepszym. Rowerzysta ma wrażenie, że rower go ciągnie, rozwiązanie może być również niebezpieczne ze względu na obciążenie przedniego koła wagą silnika.

Bateria

Kolejnym niezbędnym elementem roweru hybrydowego jest bateria. Dystans jaki można przejechać bez ładowania baterii zależy od sposobu używania napędu oraz pojemności baterii. Rower wyposażony w baterię 10,4Ah jest w stanie przejechać 60-70km ze wspomaganiem, jeśli chodzi o baterię 13Ah to dystans wydłuża się do 80-90km.

Rower z baterią na bagażniku

Bateria na bagażniku nie rzuca się w oczy jednak sprawia, że środek ciężkości jest przeniesiony na tył roweru.

Rower z baterią na ramie

Baterią na ramie sprawia, że masa rozłożona jest pośrodku roweru.

Ładowanie baterii

Baterię można ładować w dwojaki sposób. Aby w bateria była w pełni naładowana potrzeba 4-6 godzin, w zależności od stopnia rozładowania. Gdy na ładowarce zaświeci się zielona dioda oznacz to, że bateria jest naładowana.

Rower podłączony do gniazdka

Nie zdejmując jej z roweru podłączyć do zasilania.

Bateria zdjęta z roweru i podłączona do zasilania

Zdemontować ją z roweru i przenieść w dowolne miejsce gdzie będzie ładowana. (zaletą Overfly jest łatwy i szybki demontaż baterii, dzięki czemu baterię można przenieść i ładować w dowolnym miejscu).

// //